U opuštenijoj atmosferi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolači, torte i ostale slastice

+4
ciara
Snjeza
sunce
vila matovilka
8 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Gost čet sij 15 2009, 16:41

ja i dalje cekam da zvrcnes ako zapnes.
a i slicicu gotovog djela naravno... a za ubuduce ima dobar trik da napravis djetetu tortu na omiljeni lik a s minimum zafrkancije. tehnika se zove frozen buttercream transfer(fbct)


ako vas zanima napisem kompletan postupak...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by vila matovilka čet sij 15 2009, 16:51

sta ti je to?
jos uvik nemam tortu za subotu
:mrgreen:
ako je brzo i efikasno (citaj ako ce mi stvarno uspit jos cu to napravit i finito.)
mislim da cu puknit ko kokica veceras. previse je bijesa u meni.

i naravno dajte mi brzo ideju sta jos napravit jer mi s ecini da je sve ovo sto imam malo jer s enaravno nista nije diglo i ispeklo kako treba.
vila matovilka
vila matovilka
"meni je mDea idol"

Lokacija : ...you never know...
Snake

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by ciara pet sij 16 2009, 07:51

ja ću raditi hola kocke, brzo je gotovo i ima puno za narezati

jedino mora stajati preko noći
ciara
ciara
Admin

Lokacija : zagorje moje zeleno !
Goat

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by vila matovilka pet sij 16 2009, 08:19

ovo radim za sutra. Havla guljka.
ciara - ja sam taj kolac stavila kao tortu s tim da sam izmiksala ohladenu kremu i bude je duplo vise
vila matovilka
vila matovilka
"meni je mDea idol"

Lokacija : ...you never know...
Snake

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by ciara pet sij 16 2009, 08:23

vilo a ja sam umjesto pola litre hole stavila litru pa je biskvit plivao na holi

jeli smo vilicom doh
ciara
ciara
Admin

Lokacija : zagorje moje zeleno !
Goat

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Gost pet sij 16 2009, 09:17

evo ovako, naoravis najobicniju tortu, kvadratnu, okruglu kakvu hoces, krema isto po gustu. izvana je oblozis ticinom(znam da si govorila da ces je im pokrivat) i ona na najobicniji papir isprintas sliku npr pepeljuge.os CB ili u coloru svejedno je...uvuces papir u vrecicu za zamrzavanje od 5 l i crtas po vrecici... napisem ti tocan recept kreme za crtanje za sekund, klinci urlaju...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Gost pet sij 16 2009, 09:36

evo recepta za buttercream

225 gr putra
205 gr biljne masti,
120 ml mlijeka
vanilija
1 kg secera u prahu.


sve to izmiksas u glatku kremu, onda mozes odvajati posebno u posudice i bojati u onoliko boja koliko ti treba za odredjenu sliku.


sto se tice samog crtanja, najprije napravi konture, pa detalje na svlici pa tek onda bojas velike povrsine( tipa lice, haljina itd... sve to radis sa nastavkom za pisanje po torti, br 2 ili 4 ( ovisno kojeg imas)
izmedju svakog dijela rada stavljas na 10 minuta u zamrzivac, npr napravis sve konture i ubacis u friz, pa onda obojas sve detalje pa opet u friz, itd dok sve ne bude gotovo. kad je sve gotovo, nacrtano itd,povrsinu malo zagladi spatulicom( nek bude malo deblje, makar nanesi jos jedan sloj deblji bijelog buttercreama na kompletnu sliku. i ostavi sat vrmena u friz. kasnije samo sliku okrenes na tortu,skupa s vrecicom, pa onda vrecicu skines. zavrsis ukrasavanja po rubovima torte i voila, torta iz snova !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by vila matovilka pet sij 16 2009, 13:52

genijalno daphne
butter cream znam sta je
sliku imam
boje? kupit cu
i ici cu spavat u 1 posli ponoci -al sutra imam sve spremno. ti si
vila matovilka
vila matovilka
"meni je mDea idol"

Lokacija : ...you never know...
Snake

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Gost pet sij 16 2009, 16:28

ma ako imas doma malo sirupa za razmutit s vodom, isto mozes obojati buttercream, i one male arome sto se rade breskvice s njima...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by vila matovilka ned sij 18 2009, 13:36

nisam uspila s buttercreamom - niej se uspilo skinit da folije doh
i tako opet torta na fifi nije izgledala kako sam htjela.....
na kraju je ispala trava sa cvjecem i figurice Fifi po njoj......
kad en ide, ne ide
vila matovilka
vila matovilka
"meni je mDea idol"

Lokacija : ...you never know...
Snake

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Gost pon sij 19 2009, 13:57

CRVENKAPICA

4 jaja
1 prašak za pecivo
1 žlica kakaa
1 jogurt
2 čaše od jogurta oštrog brašna
1 čaša šećera
višnje
500 g svježeg sira
5 dl slatkog vrhnja
6 žlica šećera
3 vanilin šećera
1 preljev za torte crveni
2,5 dl soka od višnje (ili borovnice, glavno da je taman)

Pjenasto umutiti žumanjke s jogurtom i jednom čašom šećera. Potom dodati brašno, prašak za pecivo i snijeg od bjelanjaka, podijeliti tijesto na dva dijela i u jedan dio staviti žlicu kakaa.
U lim uliti prvo bijeli dio i zapeći nekih 20-ak minuta, onda na njega poslagati višnje i preliti tamnim dijelom, te ispeći do kraja.
Kad se biskvit ohladi svježi sir izraditi sa 6 žlica šećera i vanilin šećerom te ga pomiješati s tučenim slatkim vrhnjem (sve to mikserom).
Preljev za torte skuhati prema uputama s vrećice, preliti kolač, ohladiti ga i poslije lizati prste.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by maja3 uto sij 20 2009, 09:11

A slika Crvenkapice?
maja3
maja3
pohotnica

Lokacija : Zagreb
Dog

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by maja3 uto sij 20 2009, 09:24

Izgleda fino
maja3
maja3
pohotnica

Lokacija : Zagreb
Dog

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Gost uto sij 20 2009, 09:36

Fino i je, vjeruj mi :slini:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava pet sij 23 2009, 22:21

CRVENKAPICA na drugi način

3 pudinga od vanilije
1 kompot od višanja
petit beure keksi
1/2 l hole vrhnja za šlag
1 l mlijeka

-na litri mlijeka skuhati 3 pudinga od vanilije i ohladiti ih
-ocijediti višnje i sačuvati sok
-izmiksati vrhnje i dodati ohlađenim pudinzima i sve dobro izmiksati

-slagati u tepsiju-keksi-1/2 kreme pa keksi-pa druga 1/2 kreme i višnje na vrh

Sok od višanja pomješati sa 1/2 do 1 dcl vode (ako se stavi 1 dcl onda je preljev deblji na kolaču- dakle po izboru) i u to ukuhati 2 svijetla u prahu preljeva za torte i preliti po kolaču.
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava pet sij 23 2009, 22:29

A pazi ovaj recept!!!!

LIJENA PITA

1 šalica oštrog brašna
1 šalica griza
1 šalica šećera
1 prašak za pecivo
-sve izmješati kuhačom. U margarinom namazanu tepsiju staviti pola izmješane gornje mase.Staviti na to 4-5 naribanih jabuka u koje se stavi vanili šećer i malo cimeta. Na jabuke nasipati drugu polovicu mase da prekrije jabuke.

Izmiksati 12 dkg margarina i dodati 2 jaja, 1 šalicu toplog mlijeka, 1 šalicu šečer i 1 čvrsti jogurt, (a može i tekući ako želiš) i 1 vanil šečer. Kad je sve izmiksano preliti po kolaču.
Peči 45 min na 180. Ako počinje goriti odozgo pokriti masnim papirom za pečenje.
Na kolač se može staviti i čokoladna glazura ili mljeveni šečer, ako želite. Ja ne stavljam ništa.
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Gost sub oľu 21 2009, 21:05

Pomozite cure, tražim recept za tortu od palačinaka, sve što znam je da se palačinke peku s jedne strane i da se sve prelijeva s čokoladom.
Help!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava uto oľu 31 2009, 14:45

MAJMUNSKE ŠNITE

TIJESTO
6 žutanjaka
6 žlica šećera
1 prašak za pecivo
3 žlice naribane čokolade (može i kakao)
3 žlice brašna
6 bjelanjaka-snijeg

kad je tijesto pečeno prereže sa na pola i donju polovicu (dok se ohladi) preliti sa malo kuhane kave i namazati pekmezom. zatim narezati nekoliko banana da se prekrije polovica premazana pekmezom.

KREMA
kuhati na pari dok se ne zgusne
2 cijela jaja
1 žlica brašna
15 dkg šećera
1 dcl mlijeka
4 štange čokolada
u ohlađenu kremu umješati 20 dkg maslaca

-na banane staviti malo kreme, tek toliko da se povežu banane, zatim drugu polovicu tijesta na kremu i onda cijeli kolač premazati sa ostalom kremom. Na kremu se stave 3 šlaga sa kremfiom napravljena ili hole vrhnje (šlag) 1/2 litre. Ja sam danas stavila samo čokoladnu glazuru na kremu, a može i posipati sa čokoladom ili što tko voli.. rezati ohlađeno i osladiti brkove.....
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by bobac uto oľu 31 2009, 14:50

ja sam jela tortu od palačiniki i mislim da se mažu orasima i čokoladom !!

probat ču potražiti recept na netu !!
bobac
bobac
Moderator

Lokacija : Slavonijo u srcu te nosim ......
Goat

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava uto oľu 31 2009, 15:23

ma možeš mazati s čim hoćeš, samo ti treba recept za te palačinke. one su drugačije od obićnih i malo deblje....
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Gost sri tra 01 2009, 06:55

Ajme Plava, dobro zvuče te tvoje šnitice, mogla bi ih skoro probati :drool:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava sri tra 01 2009, 08:30

probaj draga, nije loše, jedino kaj se krema kuha na pari, pa traje malo duže...sinoć su maknuli pol tepsije...
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava čet lip 04 2009, 08:08

SACHER TORTA

tijesto: 15 dkg maslaca, 15 dkg šećera, 6 jaja, 15 dkg čokolade, 10 dkg brašna, 1 vanilin šećer, 1 pašak za pecivo

nadjev: marmelada od marelica

glazura: 10 dkg čokolade, 3 žlice vode (ja stavim vode od oka, malo više od 3 žlice), 3 žlice šećera u prahu i na kraju 5 dkg maslaca

Pjenasto izmješati maslac, šećer i žumanjke, dodati otopljenu čokoladu, brašno s praškom za pecivom i vanilin šećerom i na kraju lagano umiješati snijeg od bjelanjaka. Staviti u manji okrugli lim (namazani i pobrašnjeni) i peči na 180 -200 ovisi o jačini pečnice, oko 40 minuta. Probati čačkalicom dali je pečena, (meni torta uvijek malo izgori izvana jer imam jaku pečnicu, pa ju moram obrezivati.). Ohlađenu tortu prerezati na tri dijela, staviti marmeladu od marelica a zatim cijelu tortu premazati po vrhu i rubovima marmeladom. Nakon toga preliti čokoladnom glazurom i ukrasiti tučenim vrhnjem.

Glazura: rastopite čokoladu na pari, dodati vodu, šećer u prahu i na kraju polako umiješati maslac u listićima.

Torta je najbolja kad odstoji 24 sata prije rezanja jer se tijesto onak fino napije marmelade.....njam mljac, vjerujte izvrsna je....
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Snjeza ned stu 22 2009, 20:16

BRZI NUTELLA KOLAČ

2 pudinga od čokolade
litra mlijeka
nutella (200 g) / ili chocco nuss iz lidla (pola flašice jer je 400g)
2 žlice šećera
kutija pettit buere keksa

skuhate puding malo gušće, umješate staklenku nutelle dok je još vruće
močite kekse u mlijeko i slažete red keksa, red kreme...
na vrh možete stavit šlag
stavite u friđ na par sati

gotovo za manje od pol sata Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 752502
Snjeza
Snjeza
Admin

Lokacija : selendra

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by maja3 sub vel 27 2010, 17:48

:( Ledeni vjetar mi je otišo u k...
možda nekaj krivo radim s obzirom da je ovo prvi pokušaj. Ima tko kakav savjet?
maja3
maja3
pohotnica

Lokacija : Zagreb
Dog

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by mDEA ned vel 28 2010, 15:44

majo, ja ti pojma nemam
mDEA
mDEA
carica

Lokacija : ispod refinerije
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by mDEA ned vel 28 2010, 19:40

e al mi je crvenkapica (ona prva) ispala super. radila sam je kao tortu :drool:
mDEA
mDEA
carica

Lokacija : ispod refinerije
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 2 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.