U opuštenijoj atmosferi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolači, torte i ostale slastice

+4
ciara
Snjeza
sunce
vila matovilka
8 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava ned vel 28 2010, 21:23

LEDENI VJETAR

bijela kora:
9 bjelanjaka
30 dkg šećera
1 jušna žlica jabučnog octa
-istuci čvrsti snijeg od bjelanjaka i dodaj šećer i ocat., peci u velikom limu prekrivenom aluminijskom folijom dobro namaštenom i pobrašnjenom..peci oko 1 sat na 150 stupnjeva dok kora ne poprimi nežnu žućkastu boju
-pečenu koru lagano odvoji od folije i prereži na 3 djela a zatim filaj...

krema:
9 žutanjaka
4 žlice šećera
4 žlice oštrog brašna
2,5 dcl mlijeka
3 vanil šećera
1 margarin
2 slatka vrhnja (1 l HOLLE-a)
banane, jagode i kiwi
sok od limuna (iscjediti limun)
-žutanjke tuci sa šećerom, dodaj malo mlijeka, brašno i vanil šećer te sve zakuhaj u preostalom mlijeku kao puding...u ohlađenu kremu dodaj izrađeni margarin i sve zajedno pjenasto izradi...
-posebno istuci slatko vrhnje

prvu trečinu kore premaži žutom kremom, potom složi red banana narezanih na kolutiće (banane pokapati limunovim sokom da ne potamne) i sve premaži trećinom vrhnja., stavi slijedeću koru, kremu,jagode,vrhnje, pa treću koru, kremu, kiwi i vrhnje....
-cijelu tortu možeš premazati ostatkom vrhnja ili po svojoj želji drugačije ukrasiti..
-po želji može i kombinacije nekog drugog mekog voća...

ovo ti je recept ODLIČAN....
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by maja3 pon oľu 01 2010, 08:51

Da takav je i moj samo sam ja stavila dole papir za pečenje i nisam pokrila gore pa pretpostavljam da mi se odozgo prebrzo zasušio do k je dole još bio vlažan :(
a kako ga odvojiš od donjeg dijela posude onda? i kako provjeriš da li je imao cijeli bojicu ako je folija gore? neće se zaljepiti?
I sav beze mi je bio kvrgav :( tj negdje se dignuo negdje ne i TO MI JE TAK DIGNULO TLAK da ti nemrem opisat :(
maja3
maja3
pohotnica

Lokacija : Zagreb
Dog

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava pon oľu 01 2010, 11:08

Majo...ne prekrivaš kolač folijom već LIM....na tu foliju stavljaš kolač da se peče i onda izokreneš kad je pečeno na drugu tepsiju na naopačke okrenutu i lagano odlijepiš foliju....
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by vila matovilka sri oľu 03 2010, 12:13

ima netko brzi i fini kolač? imam goste za cca 3 sata i ne znam sto pravit
vila matovilka
vila matovilka
"meni je mDea idol"

Lokacija : ...you never know...
Snake

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava sri oľu 03 2010, 14:08

buhtle...
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava sri oľu 03 2010, 14:22

Lijena pita...gore ti je recept...na 2 strani...a negdje mislim da sam napisala i recept za juabuke u vaniliji---jednostavno a prefino....
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava čet oľu 04 2010, 08:39

jabuke u vaniliji

2 žlice vode
4 jabuke
malo ruma
malo cimeta
šećera po želji
jabuke oguliti i narezati na kockice i dodati ostale sastojke i kratko pirjati dok jabuke ne omekšaju....

krema: 4 dcl mlijeka, 1 puding vanilija, 2 žlice šećera, 2 vanilin šećera, 5 dcl vrhnja (hole) za šlag

u dio mlijeka umutiti prašak za puding, šećer i vanilin šećer i ukuhati u preostalo mlijeko te ostaviti da se ohladi (mora biti jako hladno pa ja stavim u ledenicu dok se skroz ne ohladi) od vrhnja napraviti čvrsti šlag pa ga umiješati u ohlađenni puding (skinuti koricu koja se uhvatila na pudingu da ne ostanu grudice)...

U staklene posude-čaše slagati pripremljene jabuke i na njih kremu i ukrasiti po želji i hladiti sve u frižideru....mljac kak je to dobro...a brzo gotovo...
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by plava čet oľu 04 2010, 08:44

jogurtača

2 jaja, 1 šalica šećera, vanilin šećer, 1/2 šalice ulja, 2 šalice brašna, prašak za pecivo, 1 šalica jogurta.(veličina šalice nije bitna bitno je da se svi sastojci mjere istom šalicom)

u namašteni lim naliti malo više od pola smjese i na to staviti oguljene breskve (može i jabuke ili neko drugo mekano voće-jagode npr a može i smrznuto voće ali treba paziti da se tijesto onda dobro ispeče jer to voće pusti vodu) na složeno voće naliti ostatak tijesta (i to mora biti tako da se voće vidi-onak ispadne ko išarano)
peči 15 min na 200 stupnjeva...ohlađeno se može posipati šećerom u prahu... probajte izvrsno a brzo i jednostavno...
plava
plava
Pivopija
Pivopija

Lokacija : malo tu i malo tamo
Tiger

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Snjeza čet oľu 11 2010, 19:58

Kaiserschmarrn - Carski drobljenac



Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Recept_sastojci_header_naslov
6 jaja
50 g grožđica
30 ml ruma
500 ml mlijeka
30 g šećera
1 vrećica vanilin šećera
300 g brašna
50 g maslaca
1 žlica listića badema
sol
šećer u prahu


Priprema:

U zdjelicu stavimo grožđice, prelijemo rumom i ostavimo da se moče pola
sata. U dvije zasebne zdjele odvojimo žutanjke od bjelanjaka. Od
bjelanjaka istučemo čvrsti snijeg, a u zdjelu sa žutanjcima ulijemo
mlijeko, dodamo šećer, vanilin šećer, prstohvat soli, te dobro
izmiješamo pjenjačom ili ručnim mikserom. Zatim, uz stalno miješanje,
postepeno dodajemo brašno dok ne dobijemo jednoličnu smjesu. Potom u
smjesu, nježno umiješamo, snijeg od bjelanjaka. U tavu, na rastopljeni
maslac, dodamo ocijeđene grožđice, smjesu za drobljenac, posipamo
listićima badema, te ostavimo da se smjesa zapeče s donje strane. Zatim
pomoću dvije kuhače okrenemo smjesu, usitnimo je i pečemo, povremeno
miješajući, do zlatno žute boje. Gotov drobljenac poslužimo na tanjure
i izdašno posipamo šećerom u prahu. Uz carski drobljenac izvrsno prija
džem od šljiva, razni gusti kompoti i sl.



Snjeza
Snjeza
Admin

Lokacija : selendra

[Vrh] Go down

Kolači, torte i ostale slastice - Page 3 Empty Re: Kolači, torte i ostale slastice

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.